ZAHRANIČNÍ SPOLUPRÁCE | SVÁTKY PÍSNÍ OLOMOUC | FESTIVAL SBOROVÉHO UMĚNÍ JIHLAVA | SOUSTŘEDĚNÍ

Alpha Capella
ALPHA CAPPELLA

V roce 2010 přijel do Prahy švýcarský sbor Alpha Cappella. Po společném koncertě v ZUŠ jsme se domluvili na další spolupráci a 10. května 2012 jsme se vydali na prodloužený víkend do Winterthuru.
Společně jsme provedli slavnostní koncert v městském kostele, který shlédlo téměř 600 diváků. Prohédli jsme si pamětihodnosti města Winterthur a navštívili blízký Zurich, kde jsme si také všichni zazpívali. Na zpáteční cestě jsme se (stále ještě v doprovodu členů Alpha Cappella) podívali na úžasné vodopády Rheinfall.

Několik fotografií ze zájezdu můžete vidět zde

Sängervereinigung 1856 MZ-Finthen
SANGERVEREINIGUNG 1856 MZ-FINTHEN

Na jaře 8. června 2003 k nám zavítal na návštěvu a společný koncert smíšený sbor "Sängervereinigung 1856 MZ-Finthen" z německé Mohuče. Dohodli jsme se na uspořádání výměnného pobytu. Začátkem října 2003 jsme vyrazili na čtyřdenní zájezd s pobytem v rodinách našich přátel. Náš společný koncert měl velký úspěch a tak naše spolupráce pokračovala v říjnu 2006, kdy jsme opět odjeli na návštěvu do Mohuče.

Vybrané fotografie ze zájezdu sboru do Mohuče v roce 2003 a v roce 2006


Carlton Male Voice Choir
CARLTON MALE VOICE CHOIR

V úterý 1.6.2004 se v koncertním sále pražského Hlaholu konal společný koncert sboru Post Scriptum s anglickým sborem Carlton Male Voice Choir. V řadách tohoto sboru s velmi dlouhou tradicí zpívá téměř 90 mužů, z nichž 64 přijelo do Prahy. Po koncertě se v naší hudební škole konalo malé občerstvení na počest našich hostů. Při této příležitosti se oba sbory ujistily, že budou i nadále pokračovat ve zdařilé spolupráci. Koncem října roku 2005 se náš sbor vydal na čtyři dny do Nottinghamshiru do Velké Británie, kde jsme měli dva velké koncerty.

Vybrané fotografie z pražského koncertu a ze zájezdu našeho sboru do Anglie.